Je bekijkt nu  Van advocatenkantoor tot gekkenhuis

zondag 20 november 2011   |   11:00   |   Wandeling, Voordracht

locatie: vertrekpunt: hoek Domstraat/Voetiusstraat

literaire wandeling door de Lange Nieuwstraat en omgeving

door Niels Bokhove, literatuurhistoricus,
en Boris van den Wijngaard, acteur

De Utrechtse Lange Nieuwstraat, en haar zijstraten herbergen een schat aan literaire plaatsen. Het begint met het kantoor van advocaat-dichter Mr. H. Marsman en het eindigt ongeveer bij de plek waar de dichters Jan Arends en Willem Kloos verpleegd werden, toen ze wat in de war waren. Onderweg komen we een scala aan andere literaire figuren, ook van buitenlandse afkomst, tegen. Denk aan onder anderen Clare Lennart, Hieronymus van Alphen, J.C. Bloem, Jacobus Bellamy, Kees Ouwens en J. Slauerhoff, maar ook Virginia Woolf, James Boswell en Belle van Zuylen.

Uw gids is Niels Bokhove, die eerder een Nijhoff-wandeling samenstelde. Gedichten van en over de schrijvers zullen tijdens de wandeling voorgedragen worden door Boris van den Wijngaard.

(foto: Minerva, Madrid)

Niels Bokhove
is filosoof en actief op het gebied van literatuurgeschiedenis. Van hem kwam in 2010 Awaters spoor. Literaire omzwervingen in het Utrecht van M. Nijhoff uit. In april jl. verscheen zijn grote artikel over Thomas Bernhards geboorte en eerste levensmaanden in Nederland. Werkt momenteel aan een boek over de literaire activiteiten tussen 1932 en 1973 in de Utrechtse boekhandel Broese onder directeur Chris Leeflang. Publiceerde eerder over Franz Kafka en diverse andere Midden-Europese schrijvers. Maakte voor Salon Saffier de succesvolle serie Schrijvers onder Habsburg. Is voor een filosofiehistorisch project verbonden aan de Universität Mannheim.

Boris van den Wijngaard
maakt theatervoorstellingen rondom het werk van schrijvers uit de wereldliteratuur. Vertolkte eerder de poëzie tijdens de Awater/Nijhoffwandeling en prozateksten tijdens de C.C.S. Crone-wandeling van Salon Saffier.